بُنِت می

بهترین سگ‌های آپارتمانی

حیوانات , سگ

10 اردیبهشت 1400 12 بازدید
بُنِت می

بهترین سگ‌های آپارتمانی

بهترین سگ‌های آپارتمانی چه ویژگی های دارند 

وقتی صحبت از بهترین نژادهای سگ آپارتمانی و سگ خانگی میشه، سایز سگ یه فاکتور مهم و اساسی به حساب میاد.

قطعا یه سگ ۳۰ کیلویی توی یه آپارتمان ۷۰ متری احساس خوشبختی کمتری میکنه تا توی یه باغ ۲۰۰۰ متری!

برای انتخاب بهترین نژادهای سگ آپارتمانی علاوه بر سایز سگ باید فاکتورهایی مثل سطح انرژی، میزان سروصدا ی سگ و حتی برخی ویژگی های اخلاقی مثل مهربان و اجتماعی بودن سگ (در بخورد با همسایه ها) رو هم در نظر گرفت.

در ادامه با بنت می همراه باشید تا باهم بهترین سگ‌های آپارتمانی و خصوصیاتشون رو مرور کنیم.

بیچون فرایز

بیچون فرایز یکی از بهترین سگ های آپارتمانی است که هایپوآلرژنیک (Hypoallergenic؛ بدون ایجاد علائم حساسیت) و بسیار جذاب است. بیچون‌ها قدرت یادگیری سریعی دارند و تقریبا با همه دوست می‌شوند. وزن آنها حدود ۷ کیلوگرم است. آنها یک همدم بازیگوش هستند که به فضای زیادی هم نیاز نخواهند داشت.

بولداگ

برخلاف چهرهٔ عضلانی و پر چین‌وچروک بولداگ، این سگ‌ها به تنبل بودن و تمایل به استراحت شناخته می‌شوند. قدم‌زنی سریع می‌تواند ورزش مناسبی برای آنها باشد. رفتار دوستانه و وفاداری آنها بسیار دل‌پذیر خواهد بود. شهرهایی که آب‌وهوای گرم دارند، زیاد مناسب نگهداری این سگ‌های آپارتمانی نیستند.

بوستون تریر

اگر به‌دنبال یک سگ با موهای کوتاه هستید، شانس با شما یار بوده است. نام این تریرها از شهر بومی‌شان «بوستون» گرفته شده و ملقب به «جنتلمن آمریکایی» هستند. این سگ‌ها جثه‌ٔ کوچکی دارند، ولی بسیار بازیگوش و سرزنده هستند. بهترین سگ‌های آپارتمانی برای افرادی که از ریزش موی سگ ناراحت میشن 

مالتیز

سگ مالتیز شباهت زیادی به نژاد هاوانیز دارد، اما این سگ تمام‌سفید تقریبا نصف هاوانیز وزن دارد و زادگاه آن به دریای مدیترانه بازمی‌گردد. سگ مالتیز یک همراه دوست‌داشتنی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود و جذابیت و بازیگوشی خاص خودش را دارد. مالتیز با وجود موهای بلندش، ریزش موی زیادی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید