بُنت می
بُنت می

توضیحات آگهی

دبیرستان فرزانگان تهران که مدرسه آن اکنون دبیرستان فرزانگان ۱ تهران دوره دوم نام دارد، یکی از دبیرستان‌های سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان (سمپاد) است. این دبیرستان یکی از واحدهای آموزشی دخترانهٔ شناخته‌شده و معتبر ایران است که هر ساله بسیاری از دانش‌آموختگان آن وارد دانشگاه‌های برتر ایران می‌شوند. هم‌چنین همه ساله دانش‌آموزانی از این دبیرستان در مسابقات علمی ملی و جهانی موفقیت‌هایی کسب می‌کنند.
دبیرستان فرزانگان تهران» که در سال ۱۳۵۴ بنیان‌گذاری شد تا سال ۱۳۶۶ تنها مدرسه سمپاد دخترانه در ایران بود. همچنین تا دهه ۱۳۷۰ تنها مدرسه سمپاد دخترانه در تهران بود اما هم‌اکنون به تعداد بیشتری مدرسه سمپاد دخترانه در تهران گسترش یافته‌است. این مدارس عبارتند از: دبیرستان دوره اول و دوم فرزانگان ۱، دبیرستان دوره اول و دوم فرزانگان 2، دبیرستان دوره اول ودوم فرزانگان 3،دبیرستان دوره اول و دوم فرزانگان 3 ، دبیرستان دوره اول فرزانگان ۴، دبیرستان دوره اول فرزانگان ۵، دبیرستان دوره اول فرزانگان ۶، دبیرستان دوره دوم فرزانگان ۳، متوسطه دوره اول فرزانگان ۷، متوسطه دوره اول فرزانگان ۸.

این دبیرستان هم‌جوار مجتمع ورزشی شهید گلاب و اداره آموزش و پرورش منطقه ۶ در خیابان فلسطین شمالی، خیابان ایتالیا، خیابان سرپرست است. در سال ۱۳۹۰ مدرسه فرزانگان ۶ به ضمیمه این فرزانگان قرار گرفت و در سال ۱۳۹۲ با مدیریت جدیدی از آن جدا گشت. در سال ۱۳۹۵ اعلام شد که مدرسه در پایه دهم در سال تحصیلی جدید ورودی جدید نخواهد گرفت که این امر با تجمع اعتراضی دانش‌آموزان، اولیا و فارغ‌التحصیلان مواجه شد که آن را اقدامی در جهت تعطیلی مدرسه و انتقال آن به فرزانگان ۶ می‌دانستند. در پی آن سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد به علت نبود ظرفیت برای دانش آموزان دوره دوم دبیرستان دخترانه فرزانگان یک، این دانش آموزان به ساختمان شماره دو این دبیرستان منتقل می‌شوند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دبیرستان فرزانگان ۱ تهران”